Решта прийомів навчання спрямовані на усунення причин, що викликали проблему. Наприклад, з собакою слід проводити більше часу, спілкуватися з нею, якщо вона сумує. Слід також збільшити навантаження для виплеску накопиченої енергії, втомлена собака не буде копати землю. У жарку пору року потрібно забезпечити собаку прохолодним місцем і достатньою кількістю води.
Як відучити собаку стрибати на господаря або інших людей?
Як відучити собаку стрибати на господаря або інших людей. – Портал про котів і собак Як відучити собаку стрибати на господаря або інших людей.
Якщо ваш улюбленець при зустрічі або від надлишку почуттів стрибає на вас, то це на “собачою мовою” означає привітання, або може бути розцінено як жест домінування.
Багато власників собак колись зустрічалися з тим, що вихованець, при зустрічі або від надлишку почуттів стрибає на вас і бруднить брудними лапами або псує кігтями одяг. У собак така поведінка означає привітання. Притому, схоже поведінка проявляється і при зустрічі двох собак, де домінуюче тварина стрибає на більш покірне.
Звичка стрибати на господаря або на сторонніх людей формується ще в щенячьем віці. Причина такої поведінки лежить в давньому інстинкті, сформованим ще у диких тварин. Коду дорослі члени зграї приносили видобуток, то цуценята обступали їх і починали наскакувати, лизати морду і губи, щоб з ними поділилися їжею. Тому стрибаючи на господаря цуценя часто намагається лизнути його в губи або особа.
В принципі, це не так страшно, і цуценяті можна дозволити таку поведінку, для нього воно природно, як і грати, бігати, кусатися. Але коли щеня підростає, а стрибки не припиняються, то тут вже потрібно починати вживати заходів. Така поведінка дорослого собаки можна розглядати, як жест затвердження своєї переваги, домінування над людиною.
Якщо звичка напригівать на людину вже закріпилася, то покарання тут малоефективно. Краще спробувати замінити не приємний тип поведінки на щось інше. Наприклад, коли собака починає стрибати на ваших друзів, які зайшли в гості, посадіть собаку командою «сидіти». Якщо ви будите робити це постійно, то незабаром тварина сама буде сідати, навіть без команди, при приході гостей. Тобто виходить, що ви замінюєте одну звичку вашої собаки, другий, яка більш прийнятна для вас та оточуючих людей.
Треба не забувати заохочувати собаку за правильну поведінку. Нехай вона знає, що за старання послідує нагорода. В принципі, замість команди «сидіти» можна використовувати якусь іншу команду, якщо це для вас зручніше. Але обов’язково завжди використовуйте тільки якусь одну команду, інакше навчального ефекту не буде.
Іноді буває так, що ваші друзі і знайомі самі провокують собаку напригівать на них, намагаючись з нею в такій формі пограти. Тут ви повинні пояснити друзям, що так робити не треба. З собакою потрібно обов’язково бути послідовним в навчанні.
Щоб навчання йшло швидше і ефективніше, спробуйте повторити вправу з командою «сидіти» багато разів і в різних умовах. Наприклад, вас вітає знайомий на прогулянці, біля під’їзду, друзі заходять до вас у будинок, ви зустрічаєте сусідських дітей і т. д. Чим більше буде різних комбінацій, тим стабільніше собака буде виконувати те, чого від неї вимагають, і вона не поставить вас в незручне становище.
Для найбільшого успіху с0обуйте визначити які фактори змушують собаку втрачати контроль над собою. Спробуйте вводити ці фактори в процес навчання не всі разом, а поступово, поки тварина не навчиться ігнорувати відволікаючі елементи. Зазвичай такими факторами служить прихід дітей зі школи, компанія друзів, які зайшли в гості, яких собака знає і т. д.
Треба розуміти, що навіть сама розумна і слухняна собака не відучиться стрибати на людей за один день, на це потрібен час. Наберіться терпіння. Так само уникайте застосування покарання. це допомагає лише тимчасово, але проблему не знімає і може призвести до зворотних результатів.